logo

بیمه سلامت در سوئیس

28 آذر 1400

همانطوری که می‌دانید، اگر قصد تحصیل در کشور سوئیس به مدت بیش از سه ماه را داشته باشید، داشتن بیمه سلامت برای شما اجباری است. بدون بیمه سلامت در سوئیس نه می‌توانید به تحصیل و زندگی بپردازید نه در هنگام رخداد مشکلات سلامتی حین تحصیل، می‌توانید از خدمات درمان و سلامت بهره‌مند شوید. درباره بیمه سلامت در سوئیس و مزایای آن چه می‌دانید؟

طرح‌های بیمه سلامت در سوئیس برای دانشجویان بین‌المللی

طرح‌های بیمه سلامت خاصی در کشور سوئیس وجود دارد که به طور ویژه برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های سوئیس طراحی شده است. تفاوتی ندارد دانشجوی مقطع کارشناسی باشید یا کارشناسی ارشد، یک دانشجو از برنامه تبادل آموزشی که قصد اقامت در سوئیس را دارد، کارورزی که به دنبال کسب تجربه کاری و عملی در زمینه خاصی است، یک دانشجوی حوزه پژوهش یا حتی شهروند کشورهای اتحادیه اروپا که قصد بهبود مهارت‌های زبانی در یکی از 4 زبان رسمی سوئیس و آشنایی با فرهنگ این کشور؛ می‌توانید طرح بیمه سلامت مناسب خود را در اینجا پیدا کنید. جالب است بدانید که اگر همراه با همسر یا فرزندان خود وارد این کشور شوید، این بیمه برای آنها نیز مناسب است.

پوشش‌دهی و الزامات قانونی

با این‌حال، باید بدانید که بیمه سلامت می‌تواند گران باشد و مبلغ ماهانه حق بیمه متناسب با شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه، در کانتون‌های مختلف و بر اساس خدمات ارائه‌شده و سطح پوشش‌دهی متفاوت است. نکته مهمی که حین مقایسه و انتخاب طرح‌های بیمه سلامت باید مورد توجه قرار داد، تطابق با قانونی است که مزایای اصلی بیمه سلامت در سوئیس را تعیین می‌کند (KVG/LAMal).

مزایای متفاوت بیمه سلامت در سوئیس

نکته بعدی که باید بدانید، مزایای مربوط به سطح پوشش‌دهی بیمه سلامت است. در کشور سوئیس دو نوع پوشش درمانی وجود دارد: خدمات درمانی بستری و خدمات سرپایی. خدمات نوع اول، مربوط به بستری‌شدن در بیمارستان می‌شود و مورد دوم درمان‌های سرپایی را در برمی‌گیرد. در قانون KVG/LAMal، این خدمات نیز، صرفا در صورت تجویز پزشک و با ارائه نسخه، گنجانده شده است: فیزیوتراپی، کاردرمانی، مراقبت‌های پرستاری و مشکلات زایمان، مشاوره تغذیه، مشاوره دیابت، گفتاردرمانی، روان‌درمانی. به علاوه، پوشش‌دهی بیمه سلامت شامل آنالیز و دارو، دستگاه‌ها و کمک‌های پزشکی مورد نیاز برای ریکاوری، سقط جنین قانونی، درمان اورژانسی دندان و پیشگیری پزشکی نیز می‌شود. این موارد برای درمان‌های اورژانسی در هنگام سفر به خارج از سوئیس نیز صدق می‌کند.

مواردی که در مورد بیمه سلامت در سوئیس باید بدانید

با این‌حال، این نکته را مد نظر داشته باشید که مزایای ارائه‌شده غالبا به صورت کامل و 100درصدی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند و برای پیشگیری از وقوع مشکلات احتمالی، پیشنهاد می‌شود حتما شرایط قرارداد بیمه شرکت مورد نظرتان را با دقت مطالعه کنید. با کسب اطلاعات در این خصوص، دیگر دغدغه زیادی در مواردی که هزینه‌های درمان بالا می‌رود، ندارید.

علاوه بر حق بیمه، مبلغ دیگری نیز برای خدمات بیمه سلامت باید پرداخت کنید که تحت عنوان فرانشیز یا deductible شناخته می‌شود. اگر در مورد فرانشیز اطلاعاتی ندارید، لازم است بدانید که این مبلغ، پولی است که موظف هستید هر ساله برای هزینه‌های درمانی خود پرداخت نمایید. بدین معنا که تا سقف مبلغ deductible، باید هزینه‌های درمانی پزشکی خود را شخصا پرداخت کنید. فقط پس از رسیدن به این مبلغ، شرکت بیمه شروع به پرداخت هزینه‌ها می‌کند. علاوه بر این، بپس از آن؛ باید 10 درصد هزینه‌های مازاد بر مبلغ فرانشیز را، تا 700 فرانک سوئیس در سال، پرداخت کنید (بر اساس قانون KVG/LAMal).

سلامتی شما بسیار مهم است!

بیمه سلامت در سوئیس

داشتن بیمه سلامت، فارغ از اجباری‌بودنش و با اینکه ممکن است پرهزینه به نظر برسد، اهمیت زیادی دارد. دلیل آن این است که کشور سوئیس دارای یکی از بهترین سیستم‌های خدمات درمانی در سراسر دنیا است. بنابراین، از داشتن آن پشیمان نمی‌شوید. در هر صورت، آیا چیزی مهم‌تر از سلامتی در زندگی‌تان دارید؟

5/5 - (3 امتیاز)
بدون برچسب

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study