logo

با کانتون‌های سوئیس آشنا شوید – 20 کانتون و 6 نیم‌کانتون

6 بهمن 1400

کانتون چیست؟

کانتون، نوعی از تقسیمات کشوری است که در کشورهایی مانند سوئیس، دارای نقش سیاسی است. کانتون‌های سوئیس هر یک، پرچم خود را دارند. از سال 1848، که کشور سوئیس از جنگ داخلی خارج شد و به ساختار فدرال امروزی تغییر ماهیت پیدا کرد، کانتون‌های سوئیس نیز دستخوش تغییراتی شدند. به عبارت دیگر، امروزه هر کانتون دارای دولت، قوانین و قانون اساسی خاص خود است. در کشور سوئیس، 20 کانتون و 6 نیم‌کانتون وجود دارد.

تفاوت بین کانتون و نیم‌کانتون‌های سوئیس به تعداد کرسی هر یک از آنها در شورای کانتون‌ها مربوط می‌شود. هر نیم‌کانتون فقط یک کرسی در شورا به خود اختصاص می‌دهد. ولی تعداد کرسی کانتون‌های معمولی، دو عدد است.

همانطورکه می‌دانید کشور سوئیس از چندین کانتون تشکیل شده است. آیا می‌دانید کشور سوئیس چند کانتون دارد؟ یا اصلا کانتون چیست و به چه معناست؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر پاسخ به این سوالات، اطلاعات مفید بیشتری در مورد کانتون‌های کشور سوئیس دریافت کنید.

26 کانتون سوئیس

1. کانتون زوریخ (Canton of Zurich)

کانتون زوریخ سوئیس

ممکن است زوریخ را به عنوان یک کلان‌شهر بین‌المللی بشناسید. ولی جالب است بدانید که زوریخ، در میان کانتون‌های سوئیس، بزرگترین کانتون محسوب می‌شود. جمعیت این کانتون در حدود 1.463.000 نفر تخمین زده شده است. کانتون زوریخ بر روی فلات مرکزی سوئیس (Swiss Central Plateau) قرار دارد. دریاچه زوریخ، بزرگترین دریاچه در این کانتون محسوب می‌شود. کلبه‌های کوهستانی کانتون زوریخ، یک منظره پانورامیک زیبا از بزرگترین شهر سوئیس به همراه دریاچه‌اش ایجاد کرده اند که با زندگی شبانه پرجنب‌وجوش و جاذبه‌های فرهنگی توجه گردشگران از سراسر دنیا را به خود جلب کرده است.

2. کانتون برن (Canton of Berne)

کانتون برن سوئیس

بر طبق افسانه‌ها، نام این کانتون توسط بنیانگذار آن (Duke Brechtold V. von Zähringen) از نام اولین حیوانی گرفته شده که در نزدیکی جنگل کشته شده است. برن، میراث فرهنگی زیادی را در خود جای داده است. پرجمعیت‌ترین بخش این کانتون، شهر برن و پایتخت کشور سوئیس است. برن، علاوه بر اینکه مرکز اقتصادی کانتون محسوب می‌شود، پارلمان سوئیس در کاخ فدرال (Federal Palace) را نیز در خود جای داده است. به علاوه، کوهستان‌های کانتون برن، که مرتفع‌ترین آنها Finsteraarhorn است، منظره رویایی و زیبایی به این کانتون داده است.

3. کانتون لوسرن (Canton of Lucerne)

کانتون لوسرن سوئیس

احتمالا چیزهای زیادی در مورد سواحل زیبای دریاچه لوسرن و چشم‌انداز زیبای کوه‌های پیلاتوس (Pilatus) و ریگی (Rigi) در شهر لوسرن شنیده باشید. آلمانی، زبان رسمی کانتون لوسرن سوئیس است و به عنوان یک جاذبه بین‌المللی برای گردشگران از سراسر دنیا محسوب می‌شود. پل چوبی (Chapel Bridge) که دارای قدمتی دیرینه (قرن 14 میلادی) است، شناخته‌شده‌ترین میراث تاریخی و فرهنگی کانتون لوسرن به شمار می‌آید. شهر لوسرن، به عنوان مرکز کانتون لوسرن، یک شهر قدیمی رنگارنگ و زیبا با دیواره‌هایی از قرن چهاردهم، پل‌های مسقف منحصربه‌فرد، شامل Kapellbrücke با هنر قرن 17 میلادی است. میزان تراکم جمعیت کانتون لوسرن در سال 2018، برابر با 406.506 نفر بوده و آمارها نشان می‌دهد که این تعداد در حال افزایش است.

4. کانتون اوری (Canton of Uri)

کانتون اوری سوئیس

کانتون اوری، در مرکز کشور سوئیس، بین دریاچه لوسرن و گذرگاه گوتارد (Gotthard Pass) قرار گرفته است. پرجمعیت‌ترین شهر کانتون اوری، الدورف (Altdorf) مرکز این کانتون است. جمعیت الدورف برابر با 36 هزار نفر است که بخش عظیمی از آنها در بخش پایینی فلات Reuss سکونت دارند. دلیل این موضوع، به کوهستانی‌بودن نیمه دیگر این کانتون مربوط می‌شود. کانتون اوری، به عنوان یکی از کانتون‌های بنیانگذار کنفدراسیون سوئیس، از اهمیت زیادی برخوردار است. این کانتون را به عنوان محلی که استقلال‌طلبی از آنجا آغاز شد، در نظر می‌گیرند. به همین دلیل، در روز اول آگوست، به عنوان روز ملی سوئیس، سوگند oath of Rutlischwur گرامی داشته می‌شود.

5. کانتون اشووتس (Canton of Schwyz)

کانتون اشووتس سوئیس

مرکز این کانتون هم، با خود کانتون هم‌نام است. کانتون اشووتس در مرکز سوئیس، بین دریاچه‌های زوریخ و لوسرن قرار گرفته است. این کانتون، به عنوان بخشی از کوه‌پایه‌های سوئیس (Swiss Prealps) محسوب می‌شود. نام و پرچم کشور سوئیس از این کانتون گرفته شده و بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مرتفع‌ترین بخش کانتون اشووتس، کوه بوس فولن (Bös Fulen) با ارتفاع 2801 متر است.

6. کانتون ابوالدن (Canton of Obwalden)

کانتون ابوالدن سوئیس

کانتون ابوالدن جمعیتی بالغ بر 37841 نفر است. در سال 2018، حدودا 13 درصد از جمعیت این کانتون را خارجی‌های ساکن این کانتون تشکیل می‌دادند. بخش بزرگی از جمعیت کانتون ابوالدن (در سال 2000) به زبان آلمانی صبحت می‌کنند و زبان آلبانیایی دومین زبان رایج این کانتون محسوب می‌شود. ابوالدن یک نیم‌کانتون در نظر گرفته می‌شود و در دره Sarner Valley در سوئیس مرکزی واقع شده است. دریاچه‌های کانتون ابوالدن شامل بخشی از دریاچه لوسرن، دریاچه‌های Lungern، Wichelsee، Tannensee و Melchsee می‌شود.

7. کانتون نیدوالدن (Canton of Nidwalden)

کانتون نیدوالدن سوئیس

این کانتون، یکی دیگر از سه کانتون بنیانگذار کنفدراسیون سوئیس است. تله‌کابین معروف استانسرهورن کابریو (Stanserhorn Cabrio) در کانتون نیدوالدن قرار دارد. Stanserhorn Cabrio، اولین تله‌کابین غیر سرپوشیده و دوطبقه در جهان است. بر روی طبقه بالایی این تله‌کابین، می‌توانید چشم‌انداز 260 درجه حیرت‌انگیزی به سوی کوهستان Stanserhorn داشته باشید. علاوه بر این، فعالیت‌های ورزشی دیگری مانند پاراگلایدر، کایاک‌رانی و قایق‌سواری در رودخانه نیز در این کانتون امکان‌پذیر است.

8. کانتون گلاروس (Canton of Glarus)

کانتون گلاروس سوئیس

کانتون گلاروس، که به عنوان گلاریس نیز شناخته می‌شود، در بخش شرقی مرکز سوئیس قرار گرفته است. مرکز این کانتون، شهر گلاروس است که دارای بیشترین جمعیت در این کانتون است. مردم ساکن این کانتون با گویش آلمانی از زبان آلمانی (Alemannic German) صحبت می‌کنند. چیزی که بیشتر از همه این کانتون را برای گردشگران جذاب کرده است، آب‌وهوای معتدل در دره و شرایط جوی آلپی در کوهستان‌های آن است. این قلمرو فلات Linth و Walensee را تحت پوشش قرار می‌دهد.

9. کانتون زوگ (Zug Canton)

کانتون زوگ سوئیس

جمعیت کانتون زوگ در حدود 122 هزار نفر است. این کانتون، یکی از کوچک‌ترین و در عین حال، غنی‌ترین کانتون‌های کشور سوئیس به شمار می‌آید. کانتون زوگ بین فلات مرکزی سوئیس و کوهپایه‌های آلپ واقع شده است. جاذبه این کانتون برای گردشگران، سفر دریایی بر روی دریاچه زوگ است که دهمین دریاچه بزرگ در کشور سوئیس به شمار می‌آید و در مرکز سوئیس قرار دارد.

10. کانتون فریبورگ (Canton of Fribourg)

کانتون فریبورگ سوئیس

این کانتون، به بخش روماندی (Romandy) کشور سوئیس تعلق دارد (بخش فرانسوی‌زبان کشور سوئیس). این منطقه از کشور سوئیس، به دلیل پنیرهای خوشمزه‌اش در سرتاسر جهان شهرت دارد. کانتون فریبورگ، یک کانتون دوزبانه است و دو سوم جمعیت آن، به زبان فرانسوی و یک سوم آن، به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. مرکز این کانتون، شهر فریبورگ است. بخش‌های غربی و شمالی این کانتون، به فلات سوئیس تعلق دارد و بخش جنوبی آن مربوط به کوهپایه‌های آلپ می‌شود.

11. کانتون سولوتورن (Canton of Solothurn)

کانتون سولوتورن سوئیس

این کانتون، به بخش Espace Mittelland کشور سوئیس تعلق دارد و در بخش آلمانی‌زبان این کشور قرار گرفته است. کانتون سولوتورن، به عنوان قطب تکنولوژی پزشکی سوئیس در نظر گرفته می‌شود. این کانتون دسترسی آسانی به دانش فنی مکانیک دقیق و کار دستی صنعت ساعت‌سازی سوئیس دارد و در این عرصه، پیشرو محسوب می‌شود. مرکز این کانتون، شهر سولوتورن است که به عنوان شاخص‌ترین شهر در کشور سوئیس با سبک باروک شناخته شده است. اگر عاشق قهوه هستید، حتما از موزه قهوه Jura دیدن کنید. در این موزه، به درک شگفت‌انگیزی از چگونگی تولید قهوه و نحوه کار دستگاه‌های قهوه‌ساز دست می‌یابید.

12. کانتون بازل-اشتاد (Canton of Basel-Stadt)

کانتون بازل-اشتاد سوئیس

شهر بازل را، به دلیل تعداد بالای موزه‌ها و تنوع رویدادهای فرهنگی آن، عموما به عنوان پایتخت فرهنگی کشور سوئیس در نظر می‌گیرند. این شهر، همچنین در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز قرار دارد. کانتون بازل اشتاد یکی از کوچک‌ترین کانتون های کشور سوئیس است. ولی تراکم جمعیت آن بسیار بالاست و جمعیتی بالغ بر 197 هزار نفر در این کانتون سکونت دارند. بزرگترین مزیت این کانتون، مرز مشترک با کشورهای آلمان و فرانسه است. موقعیت جغرافیایی خاص این کانتون، امکان جابجایی گردشگران بین کشورها، با وسایل حمل‌ونقل عمومی را به سادگی امکان‌پذیر ساخته است.

13. کانتون بازل لاندشافت (Canton of Basel-Landschaft)

کانتون بازل لاندشافت سوئیس

این کانتون، با کانتون‌های بازل اشتاد، سولوتورن، یورا، آرگاو در کشور سوئیس و ناحیه Grand Est در کشور فرانسه و ایالت بادن وورتمبرگ در کشور آلمان مرز مشترک دارد. کانتون بازل لاندشافت در بخش آلمانی‌زبان کشور سوئیس قرار گرفته است. شهر الش‌ویل (Allschwil) بزرگترین شهر در این کانتون است ولی مرکز آن، شهر Liestal است. این کانتون، جنگل، قلعه و مسیرهای کوهنوردی متعددی دارد.

14. کانتون شافهاوزن (Canton of Schaffhausen)

کانتون شافهاوزن سوئیس

کانتون شافهاوزن، آبشار راین – دومین آبشار بزرگ قاره اروپا، را در خود جای داده است. ارتفاع این آبشار به 23 متر می‌رسد و قطعا ارزش یک بار بازدید را دارد. شافهاوزن، شمالی‌ترین کانتون در کشور سوئیس است. جمعیت این کانتون، در حدود 79 هزار نفر برآورد شده است. کانتون شافهاوزن، با کانتون‌های زوریخ و تورگائو در سوئیس و منطقه‌های والدسهوت، شوارتسوالد بار، کنستانتس و بادن وورتمبرگ در آلمان دارای مرز مشترک است.

15. کانتون آپنزل-آوسرهودن (Canton of Appenzell-Ausserrhoden)

کانتون آپنزل-آوسرهودن سوئیس

این کانتون، دارای چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز و زیبا و مناظر کوهستانی شگفت‌آوری است که هر گردشگری را به وجد می‌آورد. کانتون آپنزل-آوسرهودن، با کانتون‌های سنت گالن و آپنزل-اینرهودن مرز مشترک دارد. این کانتون، دارای 12 هزار هکتار فضای زراعتی است و بزرگترین قله آن، Santis نام دارد. کانتون آپنزل آوسرهودن بالغ بر 54 هزار نفر است.

16. کانتون آپنزل-اینرهودن (Canton of Appenzell-Innerrhoden)

کانتون آپنزل-اینرهودن سوئیس

کانتون آپنزل-اینرهودن در منطقه آلمانی‌زبان سوئیس واقع شده و جمعیت آن، در حدود 16 هزار نفر تخمین زده می‌شود. پرجمعیت‌ترین شهر این کانتون، شهر آپنزل است که مرکز کانتون به شمار می‌آید. کانتون آپنزل-اینرهودن، از نظر مساحت، تقریبا برابر با کانتون بازل اشتاد است و نیمی از فضای آن به کشاورزی اختصاص یافته است. این کانتون، به دلیل آداب و رسوم یا سنت‌های روستایی مانند فرود آئینی احشام در پاییز و رویدادهای فرهنگی، مانند موسیقی محلی و رقص‌های روستایی شهرت زیادی دارد.

17. کانتون سنت گالن (Canton of St. Gallen)

کانتون سنت گالن سوئیس

این کانتون یک قطب فرهنگی محسوب می‌شود و از شمال، با دریاچه کنستانس، ایلات فورالبرگ (Vorarlberg) در اتریش و لیختن‌اشتاین در شرق مرز مشترک دارد. پایتخت این کانتون، شهر سنت گالن است که ممکن است آن را به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی شرق سوئیس یا مرکز صنعتی و شهر دانشگاهی سوئیس بشناسید. معروف‌ترین میراث این کانتون، کلیسای جامع باروک و کتابخانه Abbey است که در سال 1983، به عنوان میراث فرهنگی یونسکو ثبت شدند.

18. کانتون گراوبوندن (Canton of Graubünden)

کانتون گراوبوندن سوئیس

این کانتون در بخش شرقی سوئیس، عمدتا با مناظر دیدنی کوهستان آلپ و ورزش‌های زمستانی شناخته می‌شود. شهر موریتز در این ناحیه، یک شهر تفریحی و میزبان المپیک زمستانی است و پیست اسکی، پیست یخی در فضای باز و پرش با اسکی دارد. شهر داووس، میزبان انجمن جهانی اقتصاد است و برای اسکی و کوهنوردی نیز بسیار مناسب است. کانتون گراوبوندن، در بخش شرقی کشور سوئیس قرار گرفته است. مرکز این کانتون، شهر شور (Chur) است که بزرگترین شهر کانتون محسوب می‌شود. گراوبوندن از لحاظ مساحت، بزرگترین کانتون کشور سوئیس است و بیش از 600 دریاچه، 150 دره دارد و بیش از 900 قله مرتفع در این کانتون وجود دارد.

19. کانتون آرگاو (Canton of Aargau)

کانتون آرگاو سوئیس

این کانتون، نام خود را از رودخانه Aare گرفته است. مرکز این کانتون و پرجمعیت‌ترین شهر آن، Aarau است. ویژگی بارز این کانتون، کوهستان‌های متعدد در شمال آرگاو، و قلعه‌های متعددی مانند لانزبورگ، قلعه‌های هالویل و هابسبورگ است. در حال حاضر، جمعیتی بالغ بر 645 هزار نفر در کانتون آرگاو زندگی می‌کنند.

20. کانتون تورگاو (Canton of Thurgau)

کانتون تورگاو سوئیس

کانتون تورگاو در شمال شرقی سوئیس قرار گرفته است. این کانتون در شمال با دریاچه کنستانس، رودخانه راین و کشور آلمان مرز مشترک دارد. بنابراین، مناظر دیدنی زیادی در هنگام بازدید از این کانتون در انتظار شما هستند. نام تورگاو از رودخانه تور (Thur) گرفته شده که از این کانتون عبور می‌کند. زیباترین شهر در این کانتون، شهر کروزلنژان است که در ابتدای یک جاده ساحلی قرار گرفته که از شهرهای متعددی همچون گوتلیبن، ستکبورن و برلینگن عبور می‌کند.

21. کانتون تیچینو (Canton of Ticino)

کانتون تیچینو سوئیس

اگر به دنبال نشانه‌هایی از ایتالیا در کشور سوئیس هستید، در اینصورت باید کانتون تیچینو را در صدر فهرست بازدیدهای خود قرار دهید. این کانتون، در جنوب کشور سوئیس قرار گرفته و تنها کانتونی است که ساکنین آن فقط به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. به جز زبان، می‌توانید تاثیرات فرهنگ ایتالیا را در معماری، رسوم و غذاهای این منطقه مشاهده کنید. مرکز این کانتون شهر بلانزونا است ولی بیشترین جمعیت در شهر لوگانو سکونت دارند. کانتون تیچینو، در جنوب کوه آلپ قرار گرفته و کاملا با کشور ایتالیا احاطه شده است. دریاچه‌های ماجیوره و لوگانو، مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی این کانتون به شمار می‌آیند.

22. کانتون وو (Canton of Vaud)

کانتون وو سوئیس

وو، یک منطقه کوهستانی است که در روماندی (Romandy) در غرب سوئیس قرار گرفته است. این کانتون، در بخش فرانسوی‌زبان کشور سوئیس قرار دارد و با دریاچه ژنو در جنوب و کشور فرانسه در غرب دارای مرز است. مرتفع‌ترین قله این کانتون، دیابلریتز (Les Diablerets) با 3.210 متر ارتفاع است. دریاچه ژنو، با چشم‌اندازهای زیبا و آب‌های زلال، کانتون وو را به یک مقصد پرطرفدار برای گردشگران تبدیل کرده است. اگر به موسیقی جز علاقمند هستید، پیشنهاد می‌شود از شهر مونترو در ماه جولای بازدید کنید و از جریان انرژی ناشی از فستیوال جز در این شهر لذت ببرید.

23. کانتون وله (Canton of Valais)

کانتون وله سوئیس

کانتون وله، یک کانتون آلمانی‌زبان و فرانسوی‌زبان است. این کانتون به بخش جنوب غربی سوئیس تعلق دارد و در ناحیه آلپاین قرار گرفته است. کوهستان‌های وسیع با ارتفاع بیش از 4.000 متر از ویژگی‌های شاخص این کانتون است. مرتفع‌ترین قله در این کانتون، ماترهورن است که با 4.478 متر ارتفاع در شهر زرمات (Zermatt) قرار گرفته است. در این کانتون، از غذای فوندو و زمستان زیبای آن لذت زیادی می‌برید.

24. کانتون نوشاتل (Canton of Neuchatel)

کانتون نوشاتل سوئیس

این کانتون، در منطقه روستایی و فرانسوی‌زبان واقع شده است. کانتون نوشاتل، به 4 ناحیه تقسیم می‌شود و با کشور فرانسه دارای مرز مشترک است. بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین دریاچه در این کانتون، دریاچه نوشاتل نام دارد که دارای خط ساحلی ممتدی است و گردشگران زیادی را در طول فصل تابستان به خود جذب می‌کند. در ساحل این دریاچه، شهر نوشاتل قرار دارد که مرکز این کانتون است. شهر قدیمی نوشاتل مملو از قلعه‌های قرون وسطایی و کلیساهایی به سبک گوتیک است که به قرن 12 میلادی تعلق دارند. جمعیت این کانتون، چیزی در حدود 178 هزار نفر است.

25. کانتون ژنو (Canton of Geneva)

کانتون ژنو سوئیس

کانتون ژنو، بین‌المللی‌ترین ناحیه در سراسر کشور سوئیس به شمار می‌آید. بخش عمده آن، به دلیل تاثیر و اهمیت شهر ژنو است که مرکز این کانتون نیز به شمار می‌آید. ژنو یکی از مراکز مهم مالی است و به دلیل قرارگیری سازمان‌های مهمی همچون سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی، یک مرکز جهانی دیپلماسی نیز به شمار می‌آید. نقطه دیدنی این کانتون، فواره جت دو (Jet d’Eau) است که یک فواره بزرگ بر روی دریاچه است. می‌توان گفت کانتون ژنو، تقریبا به‌طور کامل با کشور فرانسه و نیز رشته‌کوه‌های یورا احاطه شده است. بنابراین، کانتون ژنو یک کانتون فرانسوی‌زبان محسوب می‌شود و جمعیتی بالغ بر 48 هزار نفر را در خود جای داده است.

26. کانتون یورا (Canton of Jura)

کانتون یورا سوئیس

کانتون یورا، جوان‌ترین کانتون‌های سوئیس است و یک کانتون جنگلی با مرز مشترک با کشور فرانسه در غرب و شمال محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین شهر کانتون، دلمون (Delemont) است. مسیر Trans Swiss، یکی از مسیرهای متعدد کوهپیمایی و اسکی صحرانوردی در سوئیس محسوب می‌شود. به علاوه، Delemont Basin، Clos du Doubs، Ajoie، Movelier و Freiberge همگی در این کانتون قرار گرفته اند. کانتون یورا را به عنوان بهشت فعالیت‌های فضای باز در نظر می‌گیرند که شامل فعالیت‌هایی مرتبط با دوچرخه‌سواری، فعالیت‌های آبی، اسکی صحرانوردی و برفی می‌شود. جمعیت این کانتون در حدود 72 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

همانطور که از تصاویر زیبا و توضیحات هر یک از کانتون‌ها بر می‌آید، کشور سوئیس گزینه‌های زیادی برای ارائه به شهروندان خود و گردشگران خارجی دارد. بنابراین، بستگی به خلق‌وخو و تمایلات ماجراجویانه شما دارد که از مناظر زیبای آن لذت ببرید، یا در مناطق جنگلی و ساحلی چشم‌نواز آن به پیاده‌روی و گشت‌وگذار بپردازید یا در آب‌های زلال و درخشان دریاچه‌هایش شنا کنید.

5/5 - (10 امتیاز)
بدون برچسب

10 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. مهدیه 27 خرداد 1403

  سلام روز بخیر. یک سوالی دارم. فرزند من توی ژنو به فرانسوی درس میخونه اما بخاطر شغل همسرم باید بریم زوریخ که زبانش آلمانیه. برای جابجایی مدرسه دخترم به مشکل می‌خوریم؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 27 خرداد 1403

   سلام وقت بخیر. توی مدارس سوئیس زبان‌های رسمی هر کانتون به دانش‌آموزها ارائه میشه. قاعدتا اگر کانتون آلمانی‌زبان برید باید زبان آلمانی رو یاد بگیره. البته اینکه چه مدرسه‌ای رو برای تحصیل انتخاب کنید خیلی مهمه. بنابراین، برای پاسخ به سوالتون احتیاج به اطلاعات بیشتری داریم. لطفا فرم ارزیابی مدرسه رو تکمیل کنید، همکاران ما در اولین فرصت باهاتون تماس می‌گیرن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
 2. آیلار نامدار 07 خرداد 1403

  سلام روز بخیر. در مورد کانتون های سوییس سوال داشتم. من مدرک ب۲ آلمانی دارم. میتونم توی کانتونای آلمانی سوئیس تحصیل کنم؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 07 خرداد 1403

   سلام روز بخیر. بله حتما. زبان بعضی از کانتون‌های سوئیس آلمانیه و زبان اول آموزش در دانشگاه‌ها و اغلب مدارسش هم آلمانیه. البته آلمانی کانتون‌های سوئیس، یک گویش از زبان آلمانی و معروف به آلمانی سوئیسیه که البته تفاوت‌های زیادی ندارن با هم. اگر هدفتون تحصیل در دانشگاه‌های سوئیس هست لطفا با مشاوران موسسه سامان اِستادی تماس بگیرید تا دقیق‌تر راهنمایی‌تون کنند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  گلنوش رجبی 01 خرداد 1403

  سلام ممنون از مطلبتون. ما در حال انتخاب مدرسه برای پسرم هستیم. نمیدونیم کدوم کانتون بهتره. شما با توجه به تجربه تون میتونین راهنمایی کنین؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 01 خرداد 1403

   سلام سرکار خانم رجبی عزیز، از توجهتون ممنونیم. اگر اولویت مکانی خاصی ندارین، مثلا دوستان و خویشاوندی در سوئیس ندارین، بهتون پیشنهاد می‌کنیم تصمیم‌گیری رو بر اساس سیستم آموزشی مدرسه‌های سوئیس و اولویت‌های شغلی و تحصیلی فرزندتون قرار بدید. اگر در مورد مدارس سوئیس اطلاعات کافی ندارید لطفا به صفحه مدارس سوئیس در وبسایت ما مطالعه کنید و اگر سوالی پیش اومد یا نیاز به مشاوره داشتید، حتما با مشاوران موسسه مهاجرتی Saman Study تماس بگیرید. به امید دیدار!

   پاسخ دادن
  شایان 23 اردیبهشت 1403

  برای مهاجرت کاری به سوئیس کدوم زبون رو بلد باشیم بهتره؟ انگلیسی کافی نیس؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 23 اردیبهشت 1403

   سلام شایان عزیز. زبان انگلیسی قطعا به دردتون می‌خوره ولی برای زندگی راحت‌تر بهتره یکی از زبان‌های رسمی سوئیس رو بلد باشید. و اینکه کدام زبان مناسب‌تره، بستگی به اولویت‌های خودتون داره و اینکه کدوم کانتون رو برای کار و زندگی انتخاب کنید. مثلا کانتونی که با کشور ایتالیا مرز مشترک داره زبان رسمیش ایتالیاییه و به همین ترتیب کانتون‌هایی که با فرانسه هم‌مرز هستن، زبان رسمی‌شون فرانسویه. اگر هنوز شغل مناسبی پیدا نکردید، بهتون پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین روش‌های پیداکردن کار در سوئیس رو در وبلاگ ما بخونید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مهین سلطانی 09 مرداد 1402

  سلام خسته نباشید. ممنون از اطلاعات مفید و کاملتون. اگر ویدئو هم از هرکدوم از کانتون‌ها بذارید خیلی بهتره. مرسی

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 10 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. ممنون از پیشنهادتون. توی اینستاگرام و یوتیوب و آپارات موسسه سعی می‌کنیم ویدئوی معرفی نقاط مختلف سوئیس رو براتون بذاریم. از همراهی‌تون سپاسگزاریم

   پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study