logo

با مدارس شبانه روزی سوئیس آشنا شوید – 12 مدرسه برتر

8 مرداد 1401

یکی از فاکتورهایی که بیشترین تاثیر را بر روی رشد شخصی افراد دارد، پیشینه آموزشی آنها است. با پیشروی در سطوح مختلف آموزش، اطلاعات جدیدی کسب می‌کنیم و از آن در ساختن روابط با دوست، همکار، معلم، رئیس، اعضای خانواده و هر شخص مهم دیگری در زندگی‌مان استفاده می‌کنیم.

به همین دلیل، انتخاب مدرسه مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا شخصیت انسان را شکل می‌دهد، بر روی احساسات تاثیر می‌گذارد و یک فاکتور اثرگذار بر روی توسعه استعدادها به شمار می‌آید. مدرسه شبانه روزی، گزینه مناسبی برای افراد در سراسر جهان است و در این مقاله، به دلیل برتری اینگونه مدارس در مقایسه با سایر انواع مدارس در جهان می‌پردازیم.

مدرسه شبانه روزی چیست؟

مدارس معمولی، برنامه زمان‌بندی ثابتی در طول هفته برای حضور دانش‌آموزان در کلاس درس دارند؛ در ساعت خاصی وارد مدرسه می‌شوند و پس از اتمام کلاس‌ها به خانه می‌روند.

از طرف دیگر، در مدارس شبانه روزی، دانش‌آموزان معمولا در خوابگاه‌های موجود در پردیس مدرسه، همراه با هم‌اتاقی زندگی می‌کنند. در مدارس شبانه‌روزی، فضای یادگیری 24 ساعته برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود. در این مدارس، دانش‌آموزان در برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه شرکت می‌کنند که کمک بزرگی به گسترش افکار و ایده‌های آنان می‌کند.

معمولا، مدارس شبانه روزی در مقایسه با مدارس معمولی روزانه سختگیرتر هستند، زیرا این مدارس هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای زندگی پس از مدرسه، در دانشگاه یا محیط کاری، را دنبال می‌کنند.

چرا تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس؟

تحصیل در مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه روزی سوئیس جزء مدارس برتر و شاخص در سراسر جهان به شمار می‌آیند. کلاس‌های درس در مدارس شبانه روزی سوئیس کم‌جمعیت است و معمولا 10 دانش‌آموز در هر کلاس درس حضور دارند. بنابراین، معلم‌ها زمان بیشتری برای تمرکز بر روی فعالیت دانش‌آموزان دارند و می‌توانند ارزیابی بهتری از سطح پیشرفت آنان داشته باشند. علاوه بر این، معلم‌ها می‌توانند در هنگام بروز مشکلات برای دانش‌آموزان، به آنها در حد نیاز کمک کنند.

مدارس شبانه روزی سوئیس، با ایجاد فرصت‌هایی برای تجربیات اجتماعی چشمگیر، محیط امن‌تری نیز برای تحصیل فراهم می‌کنند. دانش‌آموزان در هنگام پیاده‌روی، مطالعه در پارک، یا نوشیدن قهوه از امنیت بسیار بالایی برخوردارند.

نکته بعدی در مورد برتری مدارس شبانه‌روزی سوئیس در مقایسه با سایر انواع مدارس سوئیس این است که در این مدارس، با ارائه منابع آموزشی فراوان بر طبق یک برنامه زمان‌بندی دقیق، تاکید زیادی بر روی توسعه و پیشرفت کلی دانش‌آموزان وجود دارد. علاوه بر این، بر روی رشد شخصی دانش‌آموزان نیز تمرکز وجود دارد. بعلاوه، دانش‌آموزان فرصت مشارکت در فعالیت‌های هنری و روزشی متعددی را برای توسعه استعدادهایشان دارند.

هزینه مدارس شبانه روزی سوئیس چقدر است؟

فرصت‌ها و گزینه‌هایی که هر مدرسه در سوئیس، در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهد با سایر مدارس تفاوت دارد. بنابراین، شهریه مدارس شبانه روزی سوئیس، از مجموع مبلغ شهریه پایه، هزینه اسکان شبانه روزی و هزینه‌های سالانه فردی دانش‌آموز بدست می‌آید. این مبلغ همچنین به پایه و سال تحصیلی نیز بستگی دارد؛ شهریه در مدارس ابتدایی معمولا از دبیرستان کمتر است.

بطور کلی، در کشور سوئیس هزینه مدارس شبانه روزی در مناطق ارزان‌تر در حدود 60.000 فرانک سوئیس است. در صورتی‌که، شهریه مدارس گرانقیمت بین 90.000 تا 140.000 فرانک سوئیس متفاوت است.

بهترین مدارس شبانه روزی در سوئیس کدام است؟

مثل خیلی چیزهای دیگر ساخت سوئیس که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، مدارس شبانه روزی سوئیس نیز بسیار عالی هستند. در اینجا، بعضی از بهترین مدارس شبانه روزی سوئیس، که خدمات عالی و آموزش باکیفیت را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهند، معرفی می‌کنیم.

انستیتو روزنبرگ – Institut auf dem Rosenberg

مدرسه Institut-auf-dem-Rosenberg سوئیس

انستیتو رزنبرگ در سال 1889 در سنت گالن سوئیس افتتاح شد و یک مدرسه شبانه روزی برای دانش‌آموزان در گروه سنی 6 تا 18 ساله است. این مدرسه آموزشی سنتی و مدرن را با یکدیگر ترکیب می‌کند و تجربه یادگیری دانش‌آموزانش را، که منجر به تقویت خلاقیت و قوه تخیل می‌شود، بهبود می‌بخشد.

هر سال، 230 دانش‌آموز در سیستم آموزشی 4 لایه انستیتو روزنبرگ سوئیس تحصیل می‌کنند. برنامه اصلی درسی Rosenberg International Curriculum، هسته اصلی سیستم آموزشی مدرسه انستیتو روزنبرگ را تشکیل می‌دهد که در راس آن، آموزش زبان‌های مدرن و برنامه پرورش استعدادها قرار گرفته است. لایه چهارم و آخر سیستم آموزشی این مدرسه، آزمون‌های خارجی است که شامل SAT،IELTS و GCSE در کنار سایر آزمون‌های استاندارد می‌شود.

پردیس مدرسه Rosenberg سوئیس بسیار بزرگ است و در فضایی با مساحت 100.000 متر مربع واقع شده است. ظرفیت کلاس‌های انستیتو روزنبرگ سوئیس 8 نفر است. شهریه تحصیل سالانه برای هر دانش‌آموز شبانه روزی برابر با 140.000 فرانک سوئیس و شهریه پایه 93.000 فرانک است. هزینه‌های فردی دانش‌آموزان در حدود 47.000 فرانک سوئیس برآورد می‌شود که دربرگیرنده نوع اتاق، بیمه سلامت، غذا، سفرهای مدرسه و سایر گزینه‌های مالی فردی او است.

کالج Collège Alpin Beau Soleil سوئیس

مدرسه College-Alpin-Beau-Soleil سوئیس

مدرسه معتبر و شناخته‌شده Beau Soleil یک مدرسه شبانه روزی مخصوص دانش‌آموزان 11 تا 18 ساله است. این مدرسه، که در سال 1910 تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین مدارس شبانه روزی در سوئیس به شمار می‌آید. کالج Beau Soleil، فرصت‌های مهیج زیادی شامل برنامه‌های اسکی، سفرهای بین‌المللی و درس‌های تعاملی، در داخل و خارج از پردیس مدرسه برای دانش‌آموزانش فراهم می‌کند. این فعالیت‌ها منجر به پرورش درک بهتری از دنیا و اهمیت کار تیمی می‌شود.

مدرسه Beau Soleil دارای 260 دانش‌آموز است که در سال‌های 6 تا 10 تحصیلی، بر طبق چارچوب برنامه سال‌های میانی (Middle Years Programme (MYP)) به تحصیل می‌پردازند. بعد از به پایان رساندن دبیرستان، دانش‌آموزان دیپلم دبیرستان International Baccalaureate (IB) دریافت می‌کنند. همه دانش‌آموزان می‌توانند به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کنند، با این حال، زبان‌های دیگری نیز در مدرسه آموزش داده می‌شود.

پردیس مدرسه Beau Soleil دارای چشم‌اندازهای حیرت‌انگیزی به کوهستان آلپ است و ساختمان قدیمی این مدرسه، محیط یادگیری بسیار مناسبی برای دانش‌آموزان پدید آورده است. شهریه اسکان شبانه‌روزی در این مدرسه برابر با 111.980 فرانک سوئیس است. سایر هزینه‌ها، شامل پول توجیبی، ورزش‌ها، گشت‌وگذار، فعالیت‌های آموزشی و کلاس‌های عمومی و خصوصی، 21.000 فرانک سوئیس برآورد می‌شود.

مدرسه آمریکایی TASIS در سوئیس

مدرسه TASIS سوئیس

مدرسه TASIS در سال 1956 تاسیس شده و یک مدرسه شبانه روزی برای دانش‌آموزان در گره سنی 3 تا 19 ساله است. این مدرسه توسط خانم م. کریست فلمینگ تاسیس گردید که به دنبال راه‌اندازی یک مدرسه آمریکایی در اروپا برای آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به کالج‌ها و دانشگاه های آمریکا بود. این مدرسه برای تبدیل دانش‌آموزان به شهروندانی جهانی، آموزش، سفرهای متنوع و خدمات گوناگون را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

ظرفیت مدرسه آمریکایی سوئیس – TASIS، حدودا 700 نفر است که 250 نفر از آنان در پردیس مدرسه، بصورت شبانه‌روزی زندگی می‌کنند. دانش‌آموزان در طول سال‌های حضورشان در مدرسه TASIS، تحصیل در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را به پایان می‌رسانند. دانش‌آموزان می‌توانند در دبیرستان، بر اساس سیستم های آموزشی IB یا Advanced Placement (AP) به تحصیل بپردازند.

پردیس مدرسه آمریکایی TASIS، در شهر لوگانو واقع شده و دارای 25 ساختمان و چشم‌اندازها و مناظر بی‌نظیر متنوعی است. شهریه سالانه تحصیل در TASIS، برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی حداقل 91.000 فرانک سوئیس است و هزینه‌های جانبی، بر اساس اولویت‌های فردی دانش‌آموزان متفاوت خواهد بود.

کالج Collège du Léman Sàrl سوئیس

مدرسه College-du-Leman-Sarl سوئیس

کالج لمان یک مدرسه روزانه و شبانه روزی برای دانش‌آموزان 2 تا 18 ساله است. این مدرسه در سال 1960 در شهر ژنو تاسیس شده و به دانش‌آموزان در رشد شخصی، تعالی و پیشرفت تحصیلی و هوشیاری فرهنگی کمک می‌کند.

ظرفیت مدرسه لمان برابر با 1.900 نفر است که بیش 200 نفر بصورت شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند. هدف اصلی مدرسه لمان، آماده‌ساختن دانش‌آموزان برای ورود به کالج است. تحصیل در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، امکان کسب دیپلم IB، اتمام دوره‌های iGCSE و AP، دریافت مدرک French Baccalaureate و Swiss Maturity را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

پردیس مدرسه لمان بسیار وسیع است و در فضایی به سماحت 8 هکتار در محله نزدیک شهر ژنو واقع شده است. دانش‌آموزان دسترسی خوبی به شهر و کوهستان‌های زیبای سوئیس دارند بنابراین، فرصت ایده‌آلی برای فعالیت‌های اجتماعی و خاطره‌سازی برای آنها فراهم شده است.

شهریه سالانه تحصیل در کالج لمان برابر با 94.000 فرانک سوئیس است که شامل هزینه خدمات اضافی است که دانش‌آموزان ممکن است در طول سال تحصیلی به آن نیاز پیدا کنند.

مدرسه بین المللی Brillantmont سوئیس

مدرسه Brillantmont سوئیس

مدرسه Brillantmont یک مدرسه شبانه روزی برای دانش‌آموزان 13 تا 18 ساله است. این مدرسه در سال 1882 تاسیس شد و قدیمی‌ترین مدرسه بین‌المللی در کشور سوئیس به شمار می‌آید. یکی از اهداف اصلی مدرسه Brillantmont یکپارچگی و تنوع است که برابری و آزادی فردی را، صرف نظر از پیشینه فرهنگی افراد، تقویت می‌کند.

ظرفیت پذیرش مدرسه Brillantmont در هر سال تحصیلی، برابر با 80 دانش‌آموز است. در پایه‌های هشتم تا دوازدهم، دانش‌آموزان ضمن یادگیری موضوعات درسی گوناگون، با علایق و استعدادهای خود آشنا می‌شوند. زبان آموزش در مدرسه Brillantmont انگلیسی است و دوره‌های آموزش زبان فرانسوی بخشی از برنامه درسی دانش‌آموزان است. برنامه دیپلم دبیرستان دربرگیرنده دوره‌های آمادگی آزمون‌های PSAT ،SAT ،IELTS و TOEFL است و به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در بهترین دانشگاه‌های جهان اپلای کنند.

پردیس Brillantmont با مرکز شهر 5 دقیقه فاصله دارد و دارای امکانات خوبی برای اسکان شبانه روزی است و به یک سالن ورزشی، استودیوی موزیک و کلاس‌های چندمنظوره مجهز است. شهریه سالانه تحصیل در مدرسه Brillantmont حداقل 73.000 فرانک سوئیس است. از پایه هشتم به بعد، دانش‌آموزان باید حدودا 86.000 فرانک سوئس شهریه پرداخت کنند.

کالج Aiglon سوئیس

مدرسه aiglon-college سوئیس

مدرسه Aiglon سوئیس در سال 1949 توسط جان کورلت تاسیس شد، یک انگلیسی‌تبار که معتقد بود کوهستان احاطه‌کننده مدرسه بسیار الهام‌بخش است. Aiglon یک مدرسه شبانه روزی در سوئیس برای دانش‌آموزان 9 تا 18 ساله است. این مدرسه تاکید زیادی بر روی جسم، ذهن و روح دارد. بر طبق باورهای این مدرسه، ترکیب این سه، نقش بسزایی در چگونگی شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان بعنوان یک انسان ایفا می‌کند.

Aiglon دارای 417 دانش‌آموز شبانه روزی است که در 9 خوابگاه گوناگون این مدرسه سکونت دارند. هر یک از خوابگاه‌های دارای یک اتاق نشمین مشترک، اتاق غذاخوری و اتاق بازی است. اگر کتاب‌های هری پاتر را خوانده باشید، با این نوع از سیستم اسکان آشنایی خواهید داشت. البته تحصیل در مدرسه Aiglon به شما دفاع در مقابل Dark Arts را آموزش نمی‌دهد. اتمام موفقیت‌آمیز تحصیل در مدرسه Aiglon منجر به دریافت دیپلم IB و دیپلم IGCSE خواهد شد.

مدرسه Aiglon در پردیسی به وسعت 60.000 متر مربع واقع شده و دارای 24 ساختمان است. این مدرسه فاصله کمی با کوه‌های آلپ دارد، بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند از فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای مانند کوهنوردی و پیاده‌روی در تعطیلات فصلی بهره‌مند شود.

شهریه تحصیل سالانه در مدرسه Aiglon در پایه‌های پنجم و ششم برابر با 78.000 فرانک سوئیس است و در پایه‌های 12 و 13 تحصیل تا 130.000 فرانک سوئیس بالا می‌رود.

مدرسه آمریکایی لزین سوئیس (LAS)

مدرسه LAS سوئیس

LAS، در سال 1960، بعنوان یک مدرسه شبانه روزی برای دانش‌آموزان پایه‌های 7 تا 12 تاسیس شد. ماموریت اصلی مدرسه LAS، تربیت دانش‌آموزانی خلاق، مشتاق و مسئولیت‌پذیر از طریق ایجاد یک زندگی تحصیلی چالش‌برانگیز برای آنان است.

300 دانش‌آموز در LAS در حال تاسیس در مدرسه راهنمایی، دوره‌های آمادگی و سال‌های دیپلم هستند. در سال‌های پایانی تحصیل، دانش‌آموزان می‌توانند بین دیپلم‌های IB و US High School یکی را انتخاب کنند. در طول کل سال‌های تحصیل در مدرسه LAS، دانش‌آموزان فرصت حضور در 16 سفر بین‌المللی را خواهند داشت.

پردیس مدرسه آمریکایی لزین (LAS) در شهر لزین سوئیس قرار گرفته که به دلیل فرصت‌های بیشمار پیاده‌روی و اسکی از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. این مدرسه 12 ساختمان است.

شهریه سالانه تحصیل در مدرسه LAS سوئیس برابر با 104.000 فرانک سوئیس است. مبلغ 26.000 فرانک سوئیس برای پوشش هزینه‌های شخصی، زیباسازی پردیس مدرسه و ودیعه امنیتی ضروری است.

مدرسه Ecole d’Humanite سوئیس

مدرسه Ecole-dHumanite سوئیس

این مدرسه در سال 1934 تاسیس شد و یک مدرسه شبانه روزی در کانتون برن کشور سوئیس است. دانش‌آموزان در پایه‌های هشتم تا دوازدهم در این مدرسه به تحصیل می‌پردازند. در مدرسه Ecole d’Humanite، با فعالیت‌های فوق برنامه گوناگون مانند هنر، صنایع دستی و آموزش در فضای آزاد، تعادل خوبی در زندگی دشوار تحصیلی ایجاد کرده است.

برنامه درسی US High School بسیار جامع و مجذوب‌کننده است و دانش‌‌آموزان را برای ورود به بهترین دانشگاه‌های سوئیس و سراسر جهان آماده می‌سازد. حدودا 120 دانش‌آموز در مدرسه Ecole مشغول به تحصیل هستند که می‌توانند بین تحصیل در دوره‌های Advanced Placement یا دیپلم Advanced Placement International Diploma یکی را انتخاب کنند. بر خلاف بیشتر مدارس، در مدرسه Ecole دانش‌آموزان در مورد دوره تحصیلی مناسب خود تصمیم‌گیری کنند و در کلاس‌های درس مدرسه، دانش‌آموزان در سنین گوناگون حضور دارند و دارای شباهت زیادی به کلاس‌های دانشگاه هستند.

مدرسه Ecole چشم‌انداز زیبایی به کوه‌های آلپ در کانتون برن (Bernese Alps) دارد که برای مطالعه در بعدازظهر ایده‌آل به نظر می‌رسد. پردیس مدرسه Ecole امکانات آموزشی، فنی، ورزشی متنوعی دارد که شامل سالن‌های ورزشی و یک فضای اختصاصی برای صنایع دستی و فعالیت‌های کارگاهی می‌شود.

شهریه سالانه تحصیل در مدرسه Ecole در پایه‌های 8 تا 10، برابر با 65.000 فرانک سوئیس و در پایه‌های 11 و 12، معادل 68.000 فرانک سوئیس است.

مدرسه Lyceum Alpinum Zuoz سوئیس

مدرسه Lyceum-Alpinum-Zuoz سوئیس

مدرسه Lyceum Alpinum Zuoz یک مدرسه شبانه‌روزی بین‌المللی در سوئیس است که در سال 1904 تاسیس گردیده است. دانش‌آموزان در سنین 12 تا 18 سالگی می‌توانند در این مدرسه به تحصیل بپردازند. تاکید اصلی این مدرسه بر روی احترام به سنت‌ها و پشتیبانی از نوآوری در یادگیری مادام‌العمر است.

300 دانش‌آموز شبانه‌روزی در مدرسه Lyceum در 5 ساختمان خوابگاه مدرسه به نام‌های Chesa Urezza ،Arpiglia ،Grosshaus ،Kleinhaus و Spencer زندگی می‌کنند. دانش‌آموزان در این خوابگاه‌های بر اساس جنسیت و گروه سنی تقسیم می‌شوند و همه می‌توانند دوستانی در فضای تحصیلی مشترک داشته باشند. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدرسه Lyceum، بین دو گزینه دیپلم سنتی Swiss Matura و دیپلم IB حق انتخاب دارند. همچنین، در این مدرسه توجه زیادی به خدمات آموزشی مانند پشتیبانی در تکالیف منزل، مشاوره تحصیلی و تدریس خصوصی می‌شود.

پردیس مدرسه Lyceum در Zuoz قرار گرفته که یک دهکده زیبا و مناسب ورزش اسکی است. در فضای 130.000 متر مربعی پردیس این مدرسه، 12 ساختمان وجود دارد که دارای زمین‌های ورزشی، کتابخانه رسانه، سالن تئاتر و اتاق‌های موسیقی می‌شود.

شهریه سالانه تحصیل برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی در پایه‌های مختلف برای دختران و پسران متفاوت است. حداقل شهریه در این مدرسه، 82.500 برای دختران و 79.500 برای پسران است.

کالج College et Lycee Saint-Charles

مدرسه College-et-Lycee-Saint-Charles سوئیس

مدرسه Saint-Charles در سال 1897 تاسیس شد و یک مدرسه شبانه‌روزی برای دانش‌آموزان در مقطع راهنمایی و دبیرستان است. این مدرسه تاکید زیادی بر روی به‌اشتراک‌گذاری دانش، داشتن ذهن باز و کنجکاوی دارد.

190 دانش‌آموز شبانه‌روزی در خوابگاه‌های مدرسه سکونت دارند و پس از اتمام پایه نهم در مراسم آشنایی با دبیرستان (orientation day) شرکت می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند بین دو مسیر تحصیلی A (تحصیلات دانشگاهی پس از دبیرستان) و B (معمولا تحصیلات مربوط به کارورزی) یکی را انتخاب کنند. پس از اتمام دبیرستان، دانش‌آموزان دیپلم IB دریافت می‌کنند. دانش‌آموزان به کشورهای آلمان یا انگلستان برای یادگیری زبان‌های جدید سفر کنند و حداکثر 3 هفته در این کشورها اقامت داشته باشند.

فعالیت‌های متنوعی مانند ورزش، تئاتر و نمایش، شنا و سوارکاری در کالج Saint-Charles سوئیس انجام می‌شود. محیط خوشایند این مدرسه، با نظارت مدام در هنگام بروز مشکلات، سنت چارلز را به یکی از امن‌ترین مدارس شبانه‌روزی سوئیس تبدیل کرده است.

شهریه تحصیل دانش‌آموزان در مدرسه ابتدایی برابر با 63.400 فرانک سوئیس است و در مقطع دبیرستان به 82.000 فرانک نیز می‌رسد.

مدرسه Le Rosey سوئیس

مدرسه Le-Rosey سوئیس

مدرسه Le Rosey در سال 1880 میلادی در سوئیس تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین مدارس شبانه‌روزی در این کشور به شمار می‌آید. دانش‌آموزان در سنین 8 تا 18 سالگی می‌توانند در این مدرسه به تحصیل بپردازند. مدرسه Le Rosey ضمن پایبندی به سنت‌های خود، از نوآوری و پیشرفت‌های تکنولوژیکی نیز بهره می‌برد. هدف اصلی این مدرسه شناسایی و توسعه استعدادها با استفاده از آموزش، ورزش و سایر فعالیت‌های فوق برنامه است.

برنامه درسی این مدرسه، سیستم‌های آموزشی بین‌المللی و ملی را بصورت همزمان اجرا می‌کند. در مدرسه Le Rosey تقریبا 240 دانش‌آموز شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند و می‌توانند خود را برای شرکت در آزمون‌های رسمی IB یا French baccalaureate آماده کنند. آنها همچنین می‌توانند از بین 20 زبان خارجی ارائه‌شده، زبان دلخواه خود را در طول دوره تحصیل‌شان بیاموزند.

پردیس این مدرسه در فضایی به وسعت 28 هکتار قرار گرفته و دارای امکانات آموزشی، ورزشی و هنری گوناگونی است. شهریه تحصیل در مدرسه Le Rosey بین 87.000 تا 130.000 فرانک سوئیس است.

مدرسه بین‌المللی International School of Schaffhausen (ISSH)

مدرسه ISSH سوئیس

ISSH یک مدرسه بین‌المللی برای دانش‌آموزان تا سن 18 سالگی است. این مدرسه در سال 1999 تاسیس شد و فلسفه اصلی‌اش، تقویت یکپارچگی و تنوع و کمک به دانش‌آموزان برای یادگیری مادام‌العمر است.

هر سال، تقریبا 250 دانش‌آموز در مدرسه ISSH در مقاطع راهنمایی و دبیرستان، بر اساس سیستم آموزشی IB، به تحصیل می‌پردازند. یکی از شعارهای اصلی مدرسه ISSH «هر ذهنی روش خودش را دارد» است و هر دانش‌آموز، فرصت یادگیری مسال مختلف بر اساس روش و سرعت دلخواه و مناسب خود را خواهد داشت. یادگیری زبان یی از بخش‌های اصلی تحصیل در مدرسه ISSH به شمار می‌آید و برنامه‌های آموزشی دوزبانه حتی به دانش‌آموزان زیر 3 سال نیز ارائه می‌شود.

پردیس زیبای مدرسه Schaffhausen سوئیس دارای امکان ورزشی و آموزشی متنوعی است. همچنین یک سالن ورزشی مجهز و آزمایشگاه‌های شیمی و زیست‌شناسی برای کسب تجربیات دسته اول در این مدرسه وجود دارد. شهریه تحصیل در مدرسه ISSH در هر سال، بین 28.670 تا 30.610 فرانک سوئیس متغیر است. هزینه اسکان شبانه‌روزی در این مدرسه برابر با 23.480 فرانک سوئیس برآورد می‌شود.

سخن پایانی

مدارس تاثیر زیادی در تبدیل‌شدن افراد به اعضای نوآور و سودمند جامعه، افرادی موفق با زندگی راحت و بطور کلی شکل‌گیری شخصیت انسان‌ها دارد. مدارس شبانه روزی، گزینه بسیار مناسبی برای تضمین آموزش با کیفیت عالی، تحصیل در محیط امن و توسعه کامل دانش‌آموزان، برای تبدیل‌شدن به انسان‌هایی مسئولیت‌پذیر با ذهن باز محسوب می‌شود. مدارس شبانه روزی سوئیس همه این ویژگی‌ها را با امکانات و خدمات متنوع خود در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study